تعویض روغن در محل

برخی از مدلهای واگن دارای ترمزهای دیسکی در جلو و عقب بودند در حالی که یوت ترمزهای درام عقب را حفظ سایت tamirgah-co میکرد. در روزهایی که سیستمهایی مانند کیلس استارت، تنظیم برقی صندلیها، اتولایت، تنظیم برقی آینهها، دوربین دید عقب و جلو و بسیاری موارد دیگر از امکانات پایه و ثابت تولیدات حتی اقتصادی در سطح جهانی هستند، پژو ۴۰۵ SLX به عنوان نسخه فول آپشن دارای مهشکنهای عقب و جلو، دو ایربگ، رادیو پخش با قابلیت پخش CD و USB و قابلیت تنظیم ارتفاع فرمان است. از نکاتی مثل وجود فضای تعمیرگاهی در محل آموزشگاه، وجود خودرو جهت آموزش واقعی (محیط واقعی کار) به روز بودن تجهیزات، تجربه و سابقه استادان، سرفصلهای ارائه شده، تعداد افراد حاضر در هر کلاس، به روز بودن آموزشها و که بگذریم، کیفیت دورههای عملی و به خصوص امکانات و تجهیزات آموزشگاه ها بسیار حائز اهمیت است. در مواقع اظطراری داشتن شماره تعمیرکار سیار خودرو که بتواند فوری در محل حضور یابد ضرورت پیدا می کند.

توثیه میشود بعد از طی کردن هر ۸۰ هزار کیلومترمربع تسمه تایم باید تعویض شود. کافیست با پشتیبانی دستگاه تماس بگیرید و اعلام کنید که زمان تعویض روغن موتور، تعویض لاستیک ها، تعویض فیلتر هوا و موارد دیگر را داخل سیستم یادداشت کنند تا در زمان موعد با دریافت آلارم از زمان تعویض قطعات مطلع شوید. سفت شدن دنده چرخ ماشین: در این زمان موتور ماشین لرزش بیشتری داشته که نشان از افزایش اصطکاک بین رینگ و پیستون است. همانطور که میدانید خنک نکردن کولر خودرو ۴۰۵ دلایل زیادی دارد، اما شایعترین مشکل آن تمام شدن شارژ گاز کولر است. هر چند تا اینجا متوجه خاص بودن خدمات پین ورک شده اید؛ اما بهتر است بدانید که چرا این مرکز، در مشتری مداری و کیفیت خدمات، جزو بهترینهاست؟ البته که باید در خرید روغن موتور دقت کنید اما در تعویض زمان آن نیز باید خیلی محتاط باشید. یک قاعده کلی قدیمی میگوید، تعویض روغن موتور همیشه در هر 4.5 الی 5 هزار کارکرد یا سه ماه یک بار باید انجام شود، البته این یک ایده کلی و قدیمی است. به طور مثال معمولا علت چکه کردن آب از لباسشویی ناشی از خراب شدن لاستیک دور درب، شلنگ ها، پمپ تخلیه، واشر درپوش، شیر ورودی آب، هیدورستات، کاسه نمد و نگهدارنده در است و برای رفع این مشکل باید این قطعات را بررسی و تعمیر یا تعویض نمود.

با کثیف شدن روغن موتور شاهده کاهش روانکاری روغن خواهید شد که زمان تعویض را نشان می دهد. اگرچه گاهی اوقات فاصله زمانی توصیه شده قابل تغییر است، اما با گذشت زمان میتواند عوارض جانبی زیادی داشته باشد. با گذشت زمان، این لجن میتواند نقاط اصطکاک ایجاد کند، قطعات را مسدود کرده و باعث گیرپاژ موتور اتومبیل شود. میکنند و در نهایت حرارت بین آنها باعث میشود تا به هم جوش بخورند و همین امر سبب از کار ایستادن موتور خودرو خواهد شد. بعد از تعویض پیستون و یاتاقان ها، نوبت به بستن آنها می رسد که ابتدا پیستون ها را داخل جداره سیلندر جازده و انتهای شاتون ها را فیلمی باریک از روغن ریخته و بر روی محور میل لنگ قرار داده و یاتاقان ها را نیز به روغن آغشته کرده و به کمک پیچ هایش آنان را به یک دیگر متصل می کنیم و مشغول بستن آن می شویم که به صورت حلزونی باز شده و به همان صورت می بندیم و در پایان با استفاده از آچار تورک متر آنها را سفت می کنیم اما منظور از فیلم باریک روغن آن است که هنگام کار کرد روغن به شکل نوار فیلم بین قطعات قرار می گیرد. تسمه دینام در کدام قسمت خودرو قرار دارد ؟

انتخاب مناسبترین روغن موتور یعنی توجه به مسائل فنی خودروی خود در انتخاب روغن مناسب با استانداردترین شرایط ممکن که بازدهی خودرو را در بالاترین حد نگه داشته و باعث جلوگیری از اثرات نامناسب در قطعات و طول عمر موتور شود. تعویض مکرر روغن موتور به افزایش طول عمر موتور و سایر قطعات آن کمک میکند. با نصب ردیاب خودرو نه تنها مانع از سرقت ماشین، اطلاع از موقعیت دقیق خودرو، کاهش میزان سوخت ماشین شوید بلکه زمان تعویض به موقع روغن موتور خودرو را دریافت خواهید کرد. در مقابل، در مورد روغنهای سینتتیک(سنتتیک) یا مصنوعی، لازم است پس از طی مسافتی بین ۸ – ۱۱ هزار کیلومتر یا زمان ۶ ماه، روغن موتور را عوض کنید. برای مثال بهتر است روغن موتورهای معدنی زودبهزود عوض شوند؛ زیرا زودتر از سایر روغن موتورها اکسید میشوند. اما همین روغن موتور است که باعث نرم شدن این قطعات شده و این امکان را فراهم میکند که قطعات فلزی خیلی نرم روی هم کشیده شده و اصطکاک و خرابی نداشته باشند. خوشبختانه وجود مراکز تعمیر تخصصی مانند تهران پلاس باعث شده است تا امکان تعمیر موتور خودروهای بنزینی و یا تعمیر انواع موتور خودروها به بهترین شکل ممکن انجام شود.

اگر فقط اکثر اوقات با سرعت پایین رانندگی میکنید و مکرراً موتور اتومبیل را روشن میکنید، ممکن است بعد از هر 1.5 هزار کارکرد به تعویض روغن موتور نیاز داشته باشید. با توجه به عملکرد روغن موتور اطلاع از زمان تعویض روغن موتور خیلی مهم است که توسط ردیاب خودرو امکان پذیر است. زمان تخلیه و تعویض روغن موتور از نظر مکانیکها هر یک سال یا حتی دو سال یک بار است و در بقیه مواقع کافی است با کم شدن روغن ترمز کمی به آن اضافه کنید. همانطور که مشخص می باشد اصلی ترین دستگاه در آپاراتی ها و تعویض روغنی اتوسرویس ها دستگاه کمپرسور باد یا پمپ باد می باشد. به چه نوع روغنی احتیاج دارم؟ چه علائمی نشاندهنده زمان تعویض روغن موتور است؟

فروش روغن موتور در تعویض روغنیها دیده میشود اما شما باید آگاه باشید که چه نوع روغن موتوری خریداری میکنید. حال برخی از خودرو ها به دفعات بیشتری نیاز به تعویض روغن دارند. اما درحقیقت ما باید به صورت پیش فرض به این نکته توجه کنیم که ما نیاز به مناسبترین روغن موتور برای موتور اتومبیل خود داریم. برای مثال اگر با خودرو یدک کشی می کنید یا بار حمل می کنید باید دقت کنید که روغن موتور زودتر مستهلک خواهد شد. اکنون که میدانید هر چند وقت یکبار باید روغن موتور اتومبیل خود را عوض کنید، زمان انتخاب بهترین روغن موتور برای اتومبیل شما فرا رسیده است. سپس همین روغن غلیظ به سطوح فلزات رسیده و اصطکاک را در جهت خرابی بیشتر میکند. بههمین دلیل است که تعویض فیلتر روغن در هر دوره تعویض روغن موتور توصیه میشود.

تعمیر و تعویض چراغهای خودرو: برای تعویض هر یک از چراغهای خودرو، میتوانید خدمات در محل را دریافت کنید. اگر سری به مراکز تعویض روغنی زده باشید، مکانی تخت و مناسب برای این کار دارند. همچنین، برای تعویض روغن خودرو خود و مشورت درباره میزان روغنی که خودروتان نیاز دارد، میتوانید از تعمیرکاران ما در آچاره کمک بگیرید. به طور کلی هرچقدر از زمان تعویض روغن موتور بیشتر بگذرد، میزان گرانروی آن کاهش می یابد و چسبناک تر می شود. تعویض روغن ماشین یکی از سرویس های دوره ای خودرو می باشد که مهم هست و لازم میباشد تا در زمان مناسب انجام شود، چون اگر دیرتر تعویض روغن را انجام دهید ممکن است به موتور ماشین صدمات جدی وارد کند. اگر عادت به رانندگی اسپرت نیز دارید و زیاد به خودرو گاز می دهید هم باید بدانید عمر روغن موتور کوتاه تری خواهید داشت.

اولاً به خاطر اینکه از مشکلات جدید که شاید در آینده به وجود بیاید و احتمال تحمیل هزینه جدید و دوباره کاری داشته باشد جلوگیری می شود و دوم این که اغلب این قطعات به دلیل کارکرد زیاد گشاد کرده و نیاز به تعویض دارند هر چند که کار کرد این خودرو 159 هزار کیلومتر می باشد و بهتر آن است که تعویض شوند. شما نیز مانند بسیاری از افراد دیگر احتمالاً چند صد کیلومتر از مسافت توصیه شده برای تعویض روغن موتور عبور کردهاید. قدم بعدی که برای جلوگیری از آسیب بیشتر به قطعات اتومبیل تان باید بردارید این است که حتما نسبت به تعویض روغن ماشین اقدام کنید. از این رو برای خرید روغن، باید نکات گفته شده را در نظر بگیرید تا بهترین عملکرد را برای ماشین خود مشاهده کنید. گفتگوهای ما با فروشندهها نشان میدهد با افزایش هزینه سرویس روغن، مردم دیرتر به اتوسرویسها سر میزنند.

زیرا اگر این روغن موتور تعویض نگردد با مشکلات بالا مواجه میشوید و عواقبی سختی در پیش دارید. یک قاعده کلی در خصوص تعویض روغن ماشین وجود دارد و آن هم این است که اگر ماشین شما خوابیده است، حتما بعد از 6 ماه باید نسبت به تعویض روغن اقدام کنید. عصر خودرو- بدون شک با توجه به بالا رفتن قیمت خودرو ها و همچنین پایین آمدن توان مردم برای خرید خودرو های بهتر، مردم باید بیشتر مراقب خودرویی که دارند باشند و همواره به آن رسیدگی کنند. رانندگانی که به طور مداوم فقط 20 کیلومتر یا کمتر رانندگی میکنند؛ باعث میشوند چگالشی در سیستم جمعآوری شود که باعث شود روغن موتور سریعتر تجزیه شود.

البته بهتر است قبل از رانندگی در این مسافت بدون تعویض روغن، با یک حرفهای در فروشگاه اینترنتی پارتکده یا با تعمیرگاه محلی خود مشورت کنید؛ به هر حال شرایط رانندگی شما هر چه که باشد، یک قانون مهم و کلی این است که به طور کامل باید به الزامات اشاره شده در دفترچه راهنمای مالک در مورد فاصلهی تعویض روغن موتور پایبند باشید. قیمت تعویض روغن به چه مواردی بستگی دارد؟ روغن هیدرولیک بهطورمعمول چه رنگی است؟ پس بهتر است تا حتما قبل از اینکه از خودروی خود استفاده کنید، روغن موتور آن را تعویض کنید تا از بابت خرابی قطعات که ناشی از نبود روغن موتور است، جلوگیری کنید. از سویی در خودروهایی که تحت فشار هستند نیز باید روغن موتور را زودتر از خودروهای دیگر تعویض کرد. اگر روغن موتور را دیر به دیر تعویض کنیم، با چه خطراتی در خودروی خود مواجه میشویم و در واقع چه عواقبی را باید بپذیریم؟ خراب شدن هیدرواستات نیز یکی از عوامل آب نگرفتن است که در این صورت می بایست آن را تعویض کرد، در صورت خراب شدن تایمر نیز لباسشویی آبگیری نمی کند که در این صورت نیز می بایست تایمر لباسشویی را عیب یابی کرد.

این را به خاطر داشته باشید که شاید در خصوص وسایل دیگر، استفاده نکردن از آنها باعث حفظ کیفیت و کارایی بیشتر شود اما در خصوص خودرو و قطعات آن چنین موضوعی صدق نمی کند. دستگاه های ردیاب خورو علاوه بر اطلاع از موقعیت دقیق خودرو باعث حفظ و نگهداری به موقع خودرو می شود و به نوعی با اطلاع دقیق از زمان تعویض روغن موتور، تعویض لاستیکها، تعویض فیلتر بنزین باعث کاهش هزینه های نگهداری خودرو می شود. بنابراین حتی اگر خودروی شما در بهترین و ایده آل ترین شرایط هم خوابیده باشد، باز هم نیاز به تعویض روغن دارد. آنقدر به تعویض روغن موتور بی توجهی کردید که موتور ماشینتان تخریب شده و خرجی که بر دست شما گذاشته، بیش از قیمت تعویض یک روغن موتور است! تعویض روغن موتور باید در مواقعی که ضروری است باید انجام شود؛ در واقع تعویض روغن باید زمانی انجام شود که وسیله نقلیه شما به آن احتیاج داشته باشد، بسیاری از وسایل نقلیه پس از 4.5 هزار کارکرد هم عملکرد خوبی دارند و نیازی به تعویض روغن موتور ندارند. بالابر باید تمیز و مرتب نگه داشته شود و خاکستر و گرد و غبار برج وجود نداشته باشد. از طرفی گرد و غبار، خاک و زبالههای موتور و محیط نیز میتوانند روغن را آلوده کنند.

عموما روغنهایی با استاندارد SAE بین ۰ تا ۳۰ در فصول سرد و زمستان و دماهای پایین مورد استفاده قرار میگرفتند. انتخاب مناسبترین روغن موتور برای پراید مدل 85 در زمستان که به صورت تاکسی در تبریز استفاده می شود ؟ انتخاب مناسبترین روغن موتور برای پراید مدل 85 که زمستان در تبریز در فضای خارج از پارکینگ نگهداری می شود؟ روغنی که کثیف میشود پر از رسوبات بوده که غلظت آن را بالا میبرند. رانا با موتور TU5 و رانا پلاس با موتو TU5 پلاس (موتور TU5 بهینه شده) تولید میشود، از این رو باید گفت “بهترین روغن موتور برای رانا و رانا پلاس” روغنی با غلظت ۱۰W40 و حجم روغن موتور ۳٫۷۵ لیتر است.