خدمات خودرو در محل با آچــاره

اگر ساکن محله باغ فیض تهران هستید و خودرو ۲۰۶ دارید که نیاز به تعمیر و یا خدمات در زمینه گیربکس اتوماتیک یا سایر موارد داشته باشد می توانید به تعمیرگاه تخصصی ۲۰۶ برای تعمیر گیربکس اتومات مراجعه کنید! خب حالا نیاز هست که برویم سراغ پیچ تخلیه روغن موتور که به کارتل روغن موتور وصله. وسایل مورد نیاز از جمله پیچ گوشتی ، پیچ و بست و موتور نو و جدید را تهیه و خریداری فرمایید. پس از چند دقیقه که روغن خودرو خالی شد و یا آن که به مرحلهی قطره قطره رسید، نوبت به بستن پیچ تخلیه است. معمولاً ماشین های فرانسوی و مخصوصا برند پژو به عنوان خودرو های پر استهلاک شناخته می شوند.

با روشن شدن چراغ الارم سیستم ABS ترمز خودروی شما این پیام به شما داده میشود که سیستم ABS خراب شده است. اگر تسمه در حالی که در جاده هستید پاره شود، خودرو فوراً خراب می شود و موتور شما آسیب بسیار جدی خواهد دید. این مسئله می تواند وضعیت خطرناکی را برای مسافران وسیله نقلیه شما و سایر رانندگان در جاده ایجاد کند. شاتون زدن یکی از مهمترین عوامل گیریپاژ کردن موتور پژو 206 می باشد . البته این بازه زمانی به عوامل متعددی مانند سبک رانندگی شما بستگی دارد. پس اگر خودرو 206 شما گارانتی دارد در ابتدا ببینید که آیا قطعه خرابشده گارانتی دارد یا خیر. شما معمولاً متوجه خواهید شد که آیا این اتفاق میافتد زیرا هنگامیکه ماشین خود را حرکت میدهید، علائم مایع را درجایی که پارک کردهاید میبینید. این خودروها برخلاف مدلهای دهه ۸۰، عایقبندی ضعیفی دارند و قطعات کابین آنها خیلی زود به صدا میافتد. در نوامبر 2006 ، سرمایه گذاری مشترک چینی Dongfeng Peugeot-Citroën نسخه مشتق شده پژو 206 را به نام سیتروئن C2 راه اندازی کرد ، که از لحاظ فنی با مدل بازار اروپا ارتباط ندارد.

با آغاز سال ۱۳۹۱ هجری شمسی و تشدید تحریمهای ایران و همزمان شدن این موضوع با مسئله همکاری مشترک جنرال موتورز آمریکا و پژو،در اواخر تابستان همین سال، همکاری پژو و ایران خودرو بهطور کامل و برای سایت tamirgah-co همیشه قطع شد. پژو ۲۰۶ برای نخستین بار در سال ۱۳۸۰ به بازار ایران عرضه شد. در آمریکای جنوبی این خودرو تا ژانویه 2017 تحت پلاک 207 همچنان عرضه می شد . نسخه فیس لیفت شده آن در ابتدا در آمریکای جنوبی در سال 2008 ، و سپس در چین ، در سبک های هاچ بک ، سدان و استیشن به بازار عرضه شد ، که معروف به 207است . این مدلها را خودروهایی با استهلاک بالا نمیدانند و معمولا گفته میشود که پس از ده سال استفاده به خرج میافتند. دلیل اینکه افزایش دما برای گیربک های اتومات مدل های تولیدشده سال ۸۶ و بعد از ان اتفاق می افتد این است که از گیربکس اتوماتیک AL4 و خنک کننده پهن استفاده می نماید که کارایی و عملکردبهتر در کاهش دمای گیربکس دارد. سریع ول می کند، نشانه هایی است که می توانید متوجه شوید ایرادی در گیربکس خودروی تان وجود دارد.

این نشانه ها شامل صداهای کلیک بلندی است که از موتور شما میآید، صدای جیرجیر و همچنین روشن نشدن خودرو . برای روشن شدن این محفظه که شامل گاز زنون میباشد نیاز به یک نیروی الکتریکی بسیار شدید میباشد. در صورتی که خودرو شما به تعمیرات تخصصی نیاز ندارد خودتان دست به آچار شوید. قطعات پژو ۲۰۶ راحت پیدا میشود و تعمیرات پژو 206 نیز دردسری ندارد. روغن موتور قدیمی، باعث ایجاد اصطکاک، روغن کاری ضعیف و ساییدگی بیشتر میشود. هر چه افزودنی­های روغن بیشتر باشد و در تست­های عملکردی، شرایط سخت­تری را تحمل کند، سطح بالاتری از کارایی را خواهد داشت. شما با استفاده از خدمات تعمیر گیربکس صنعتی و تعمیر گیربکس اتوماتیک در محل در بازار آنلاین “خدمت از ما”، به چندین فرد مجرب در شهر خود دسترسی مستقیم دارید؛ می­توانید اطلاعات و سوابق کاری هر یک از متخصصان را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد کارهای قبلی آنها مشاهده کنید؛ و از هزینه تعمیر گیربکس پژو و خودروهای دیگر قبل از نهایی کردن درخواست مطلع شوید. این فیلتر با توجه به نوع و برند خودرو شما از کاپوت و یا زیر خودرو دسترسی داشته باشد. در تصویر زیر میتوانید برند های پیشنهادی روغن موتور مناسب برای این خوردو را مشاهده کنید.

در موتوری که به واسطه تعویض روغن تمیز عمل میکند، راحتتر قطعات متحرک حرکت میکنند و در نتیجه عمر موتور بیشتر میشود. حرارت بالا سبب انبساط بیشتر قطعات پیستون شده و در نتیجه گژن پین درون شاتون قفل میشود. چراغ تعویض روغن در اتومبیل شما هنگامی که روغن کافی در سیستم نباشد روشن میشود. برای مثال یکی از فاکتور هایی که خودرو ها در بحث روغن موتور، در آن با یک دیگر فرق می کنند، ظرفیت موتور می باشد، هر خودرو بر اساس ظرفیت موتوری که دارد، روغن موتور مناسبش مشخص می شود. تسمه تایم 206 یکی از اجزای ضروری موتور خودروی شما است زیرا تضمین می کند که میل لنگ و میل بادامک در هماهنگی با یکدیگر کامل کار می کنند. حرکت باز و بسته شدن سوپاپ های ورودی و خروجی خودرو توسط میل سوپاپ یا میل بادامک انجام میشود که جنس ان از چدن بوده و در برابر آتش و حرارت از مقاومت بسیار بالایی برخوردار میباشد یکی دیگر از مزیت میل سوپاپ خاصیت ارتجاعی آن میباشد. برق و باتری: این سرویس شامل انواع خدماتی است که به برق و باتری خودرو از جمله خرابی باتری یا دشارژ شدن آن مربوط میشود.

به طور رسمی در سپتامبر 1998 مدل هاچ بک آن راه اندازی شد ، و به دنبال آن در سپتامبر 2000 یک کوپه کابریولت (206 CC) ، در سپتامبر 2001 یک استیشن واگن (206 SW) ،و در سپتامبر 2005 یک نسخه سدان (206 SD). بخصوص که پژو ۲۰۶ در فواصل کوتاهی نیاز به سرویس دارد. روغن موتور از فراورده های نفتی است که در سیستم خودرو و کارکرد آن نقشی بسیار مهم و حیاتی دارد و دائم در حال حرکت دربخش های مختلف سیستم خودور و موتور آن است. بسیاری از مصرفکنندگان به خاطر قیمت بالاتر روغنهای سینتتیک تمایلی به استفاده از این نوع روغن را ندارند که ممکن است در آینده منجر به خرابی موتور خودرو شود. بههمین خاطر این امر سبب میشود که زمان تعویض روغن گیربکس فرا رسد.

به نسبت تعویض همان قطعه در بازار لوازم یدکی هزینه بالاتری دارد. گیربکس 206 همان گیربکس اتوماتیک Al4 است، این گیربکس، یک گیربکس عرضی پنج دندهای محسوب می شود که دارای چهار دنده برای حرکت به سمت جلو و یک دنده جهت حرکت به سمت عقب است. این مرکز تعویض و تعمیرات گیربوکس 206 حسنلو دارای نمایندگی ایران خودرو میباشد. دریافتن اینکه آیا سیستم انژکتور خودرو به درستی کار مینماید یا خیر به عهده دیاگ خودرو میباشد. آیا می دانید اگر تسمه تایم در حین رانندگی پاره شود چه اتفاقی می افتد؟ آیا سیاه شدن روغن موتور نشان دهنده تعویض آن است؟ در واقع، شما باید مراقب علائمی باشید که نشان می دهد تسمه تایم شما در شرف شکستن است و قبل از اینکه تسمه تایم شکسته شود و آسیبی ایجاد کند، آن را برطرف کنید.

مخصوصا ماشینهای ایرانی همانند پژو 206 پژو 207 پژو 405 پژو پارس و تندر 90 و … اتومات 207 اگر به موقع عیب یابی شوند زیاد بالا نبود و میزان معقولی است. متخصصین مجرب تعمیرگاه وستینال ، با بررسی دقیق و عیب یابی موتور خودرو شما اقدام به تعمیر اساسی موتور پژو 206 می نمایند . تعمیرکار یک تعمیرگاه تخصصی ۲۰۶ باید آموزش های لازم را علاه بر تجربه دیده باشد و ضمن اینکه از دانش تئوری و علمی کافی برخوردار باشد در این زمینه آموزش تخصصی و علمی نیز گذرانده باشد تا بتواند در شناسایی عیب خودرو پژو ۲۰۶ از تسلط کافی برخوردار شود زیرا عیب یابی اولین بخش تعمیر و یکی از مهمترین مراحل آن است. یک تعمیرکار تخصصی گیربکس اتومات پژو ۲۰۶ باید در دجه اول به کار خود عشق و علاقه داشته باشد تا بتواند مشکلات مربوط به خودروهای مشتریان را با ظرافت و توان و عملکرد بالا و با کیفیت مناسب و سرعت عمل خوب برطرف نماید. می باشد. عمل بالانس چرخ خودرو بوسیله بکارگیری از جرمها یا وزنههای مناسب که به وزنههای تعادل معروفند در موقعیت صحیح رینگ بدست می آید که عملا از ایجاد ارتعاشات جلوگیری می کند.

روغن گیربکس را باید در زمان های مشخصی تعویض کرد و به همین خاطر هزینه ای معقولانه به حساب می آید. اتومات گاهی از دو گشتاور استفاده می شود؛ که دلیل استفاده از دو گشتاور دنده دهی سریع تر و بهتر است. مورد بعدی که تعیین می کند کدام کار برای موتور دستگاه شما بهتر است نوع ماشین لباسشویی است. نکته پایانی اینکه برای کاهش هزینه تعمیر گیربکس بهتر است به سراغ تعمیرگاه های مجاز و با تجربه بروید. کردن به هزینه تعمیر گیربکس به سراغ تعمیرکار بروید. تعمیرگاه های مجاز و با تجربه بروید. سپس برای استفاده از گارانتی به تعمیرگاه مجاز آن مراجعه کنید. که تمام قطعات خودرو البته بهجز لنتهای ترمز تحت پوشش گارانتی قرار میگیرند. این همان محلی است که در مراحل بعدی قرار است روغن نو را از طریق آن وارد سیستم موتور خودرو شما شود.

نکته مهم : مرحله به مرحله در مبحث آموزش تعویض روغن ماشین با شما همراه بودیم و نحوه تعویض روغن ماشین در خانه را به شما آموزش دادیم؛ به این موضوع هم توجه داشته باشید که این کار ممکن است موجب کثیف شدن محیط پیرامونتان شود؛ پس حتما در مکانی اینکار را انجام دهید که قابلیت شستشو داشته باشد. تویوتا لندکروز در ایران یک خودرویی لوکس حساب می شود تا اینکه خودرویی با قابلیت افرود باشد، “بهترین روغن موتور برای لندکروز” درمدل های VXR (حجم ۷ لیتری) و GXR (حجم ۵٫۵ لیتری) و هر دو غلظت هوای سرد و گرم، ۵W40 با گرید SN و SM می باشد، همچنین بهترین روغن موتور برای لندکروز آدینول است ولی دو برند ایسین و لیکومولی نیز برای این خودرو هم مناسب است. این کار به طور قابل ملاحظه ای قابلیت چسبندگی “ایمنی” تایر را افزایش می دهد. چرخه صحیح این رفتار فیدبک گونه موجب عملکرد صحیح پیشرانه در حالت دور درجا می باشد . تشخیص صحیح مشکل با بررسی علائم خرابی موتور ماشین لباسشویی، علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی و در نهایت علت روشن نشدن ماشین لباسشویی جهت مطلوب بودن نتیجه تعمیر موتور ماشین لباسشویی تاثیر بسزایی دارد.

در تصویر زیر میتوانید سه برند روغن پیشنهادی مناسب این خودور را مشاهده کنید. در تصویر زیر میتوانید سه برند پیشنهادی متخصصین یدک یار برای این خودرو را مشاهده کنید که با توجه به محدوده قیمت منظم شده اند. در ادامه مطلب جدول سرویس دوره ای خودرو برلیانس را به عنوان نمونه مشاهده خواهید کرد. بنابراین ، صاحب خودرو باید دوره بهینه ای را که روغن در آن کار می کند ، بداند و پس از رسیدن به یک دوره مشخص ، آن را به موقع تعویض کند. در برخی موارد شاهد این هستیم که مثلا گیربکس دچار ایرادها و عیب هایی میشود که اگر تعمیرکار گیربکس ۲۰۶ در خصوص مکانیک موتور خودرو ۲۰۶ و سایر قطعات و قسمت ها دانش و تجربه نداشته باشد نمیتواند به خوبی روی تعمیر گیربکس پژو ۲۰۶ مانور دهد بنابراین لازم است که در سایر موارد نیز تخصص و تجربه لازم را داشته باشد.

استپر موتور یک موتور الکترونیکی با عملکرد پله پله است که عملکرد فیدبک مانند دارد . فشار وارده از سوی پیستون که به سمت پایین حرکت میکند همزمان با قفل کردن شاتون منجر به خم شدن یا شکستن آن میشود. از جمله خدمات تعمیر خودرو آچاره میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:سوخت رسانی: این خدمت فعلا در شهر تهران ارائه میشود و در صورتی که نیاز به بنزین داشته باشید میتوانید در محل خود از سرویس سوخت رسانی آچاره استفاده کنید. برای تعمیر خودرو ابتدا باید با قطعات آن آشنا باشید و بتوانید آنها را از هم تفکیک کنید در این مجموعه آموزشی کلیه قسمت های 206 را به صورت مفصل شرح داده ایم و بعد از دیدن کامل همه آموزش های موجود در این بسته قطعا خواهید توانست ایراد های موتور ماشین خود را تشخیص دهید. شما عزیزان برای خرید بیمه شخص ثالث میتوانید به سایت بیمه دات کام مراجعه نمایید و ارزانترین بیمه را برای ماشین خود خریداری کنید. این مطلب برای افرادی که به تازگی مدرک تعویض روغنی خود را دریافت کرده و قصد افتتاح مغازه به واسطه دریافت جواز کار و وام خود اشتغالی فنی و حرفه ای را دارند مناسب است. اگر قصد دارید که سرویس خودرو ۲۰۶ خود را به یک تعمیرگاه تخصصی ۲۰۶ واگذار کنید باید توجه داشته باشید که تعمیرکار مدنظر علاوه بر تجربه کافی از دانش تخصصی لازم برخوردار باشد.