ماوس

موس‌ اپتیکال لامپ LED  دارد و دارای سنسوری برای تصویربرداری بازتاب لامپ LED روی پد بهره می برد. با تغییر در تصاویری که سنسور می گیرد جهت و سرعت حرکت این دستگاه را تشخیص خواهد داد. کلیدهای اضافی گاهی برای افرادی که کاربردهای خاصی از موس می‌خواهند، می‌تواند بسیار مفید باشد. برای مثال برخی موس‌های جدید دارای یک کلید 360 درجه خاص هستند که دامنه حرکتی بیشتری به کاربر می‌دهد. یا مثلاً وجود کلیدها بک و فوروارد برای بسیاری از افراد مفید خواهد بود. پس حین ماوس، باید به کلیدهای اضافه روی آن نیز دقت کرد.

موس تراست مدل ZAYA WIRELESS RECHARGBLE

در مرورگرها کلید میانی وظیفه حذف تب‌ها یا باز کردن پیوندها در صفحهٔ جدید را دارند. کلید میانی در نرم‌افزارهای گرافیک رایانه‌ای سه‌بعدی، وظیفه انتقال نقطه دید را بر عهده دارد. واژه mouse (مَوس maʊs) که برخی مواقع موس یا ماوس نیز تلفظ می‌شود. علت نامگذاری مَوس این است که این دستگاه بسیار شبیه به موش (mouse) است.

به علاوه، دقت عملکرد ماوس‌های سیمی در مقایسه با ماوس‌های وایرلسی، بسیار بیشتر است. بنابراین، ماوس‌های سیمی برای بازی کردن، هنرهای دیجیتالی و دیگر کاربردهایی که نیازمند دقت و سرعت بالایی هستند، مناسبند. با این وجود توصیه ای که برای شما داریم این است که موس بی سیم یا باسیمی که به لپ تاپ متصل کرده اید را جداسازی کنید و سپس لپ تاپ را ریستارت کنید تا مشکل شما برطرف شود. در مورد انواع مختلف ماوس کامپیوتر/ لپ تاپ هیچ یک از موارد متناسب واحد وجود ندارد. خوشبختانه انواع مختلفی از ماوس وجود دارد که می‌توانید از نظر مکانیزم، اتصال، ارگونومی‌و هدف انتخاب کنید.

مشکلات رایج[ویرایش]

ماوس کامپیوتر بدون صدا هوشمند سیم دار محصول جدید تکنولوژی روز است که کاربرد آن بسیار عالی است. علاوه بر آن که موس میتواند حرکات افقی و عمودی را تشخیص
دهد بر روی آن دو تا کلید کار گذاشته شده است. شما میتوانید برای انتخاب کلیک راست
و چپ از این کلیک ها استفاده کنید. ماوس های امروزی دارای غلطکی در قسمت وسط هستند
که از آن برای پیمایش صفحه استفاده میشود. برای خرید ماوس باید نیاز و روش کار با ماوس مدنظر قرار گیرد. درضمن اگر برای یک فضایی مانند گیم نت یا کافی نت می‌خواهید ماوس تهییه کنید بهتر است موس‌ها در جهت هر دو دست (Ambidexterity) باشند؛ یعنی هم راست دست‌ها و هم چپ دست‌ها بتوانند از آن به خوبی استفاده کنند.

ماوس ردراگون TIGER 2 M709

این وسیله حالت پذیر است و به شما حق انتخاب بین دو مدل خمیده و صاف را خواهد داد. در موس های نسل‌های قبل وقتی شما این وسیله را تکان می‌دهید، غلتکی که در زیر آن قرار دارد نیز تکان می خورد؛ این گونه پردازنده هایی که داخل این دستگاه قرار دارند این حرکات را تشخیص می دهند و سیگنال‌هایی به کامپیوتر ارسال می شود. با دو کلیدی که روی این ابزار قرار دارد شما می توانید کلیک چپ و کلیک راست کنید.

  • قدرت نفوذ رطوبت به داخل موس نوری بسیار کم است به همین
    دلیل طول عمر مفید آن بیشتر از ماوس غلطکی است.
  • اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل نگهداری نادرست موس، ذرات ریز گرد و غبار وارد آن شوند و از عملکر آن جلوگیری کنند و از این رو توصیه ای که برای شما داریم این است که با استفاده از گوش پاک کن یا مسواک با پرزهای نرم و…
  • اینک می توانید درایور مروبطه را آپدیت کنید تا اگر نسخه جدیدی برای آن عرضه شده است بر روی لپ تاپ شما نصب شود.
  • علم و تکنولوژی امروزه بسیار پیشرفت کرده است که مثلا توانسته ایم در حوزه ی کامپیوتر شاید ساخت بهترینن ماوس بدون صدا و هوشمند سیم دار و غیره هستیم که بسیار عالی است.
  • پس در نظر داشته باشید که قیمت موس وایرلس از موس‌های دانگلی بیشتر خواهد بود.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار