33 مورد از زیباترین گل های آپارتمانی که محو زیباییشان خواهید شد

این فعال حوزه گیاهشناسی عنوان میکند: گیاه آبزی آلترنانترا رینیکی مینی گونه ای از گیاه است که ما به کمک تکنیک کشت بافت آن را تکثیر دادیم. بطوري که در سالهاي اخير احداث گلخانههاي نسبتاً مجهز و كارآمد بمنظور کشت و پرورش و تكثير گياهان زينتي و نيز توسعه اقتصادي پيشرفت زيادي داشته است. کارشناس تولید و پرورش گل و گیاهان زینتی اضافه کرد: برای تکثیر «فیتونیا» قلمههایی پنج سانتیمتری از ساقه آن جدا کنید و در خاک «کوکوپیت» قرار دهید. بگونیا گیاهی مقاوم و بیادعاست و طول دوران گلدهی آن نیز در مقایسه با بسیاری از گیاهان مشابه دیگر، بیشتر است. مجموعه گیاهان آپارتمانی زینتی کاشته شده در یک ظرف شفاف است که در لغت به معنی باغ شیشه ای است. روزانه حدود 5 الی 7 ساعت نور فیلتره شده برای این گیاه کافی است. اگر شرایط نور و دما و بقیه ی شرایط فراهم باشد حدود 3 هفته طول می کشد که پیازها جوانه بزنند.

گياهان زينتي گل و گیاه

صفات مورد بررسی شامل تعداد گل، قطر گل، کلروفیل کل، کاروتنوئید و فلاونوئید برگ، آنزیم های کاتالاز و گایاکول پراکسیداز برگ و مقادیر عناصر سدیم و پتاسیم برگ و سوخ بودند. نتایج نشان داد که با افزایش سطوح تنش شوری و خشکی میزان فعالیت آنزیم های کاتالاز و گایاکول پراکسیداز افزایش یافت، به طوری که بیشترین فعالیت آنزیمی از بالاترین سطوح (شوری 60 میلی مولار و 30 درصد ظرفیت مزرعه) بدست آمد. نتایج حاصله از بررسی ها نشان داد که افزایش سطوح شوری باعث کاهش محتوای آب نسبی برگ غشا، فروکتوز، کلروفیلaوکلروفیلb در سطح معنادار 1% و موجب افزایش پرولین در سطح احتمال 1% بود. کشور ایران از نظر تنوع آب و هوایی و وضعیت نوری دارای ویژگیهای منحصر به فردی در دنیا است. ↑ خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا): تصویب طرح قطبیت کشاورزی کرمانشاه را درخواست داریم، نوشتهشده در ۷ مهر ۱۴۰۰؛ بازدید در ۸ مهر ۱۴۰۰. مواد و روش ها: این پژوهش گلدانی به صورت فاکتوریل در قالب طرح کاملا تصادفی با سه تکرار انجام شد.

استفاده از گیاهان مناسب در ساخت دیوار سبز از مهم ترین نکاتی است که بایستی به خرید دانه گیاهان زینتی آن توجه کنید. از طرفی دیگر انتخاب گیاهان دارویی مناسب برای فضای سبز دارای شرایطی از جمله: سازگاری، داشتن ظاهری زیبا، آرامش بخش و عدم کسل کنندگی است. این گیاه نماد ثروت، شانس و پول می باشد، و بهترین هدیه برای افرادی است که به تازگی شغل جدیدی راه اندازی کرده اند. مهم ترین استفاده ای که قدیم و امروزه از گل های زینتی میکنند، هدیه دادن آنهاست. استفاده از مواد آلی همچون اسیدهیومیک یکی ازاین روش ها است که جهت افزایش شاخص های رشدی و نیز کنترل اثرات سوء تنش های محیطی مورد استفادهقرار می گیرد.

گیاه نخل زینتی

هرچند طاقت دمای 5- را هم دارد اما در این دما گل و برگ آن از بین میرود ولی پس از مساعد شدن دما باز هم به حالت اولیه بازمیگردد. بهترین میزان دما 16 تا 24 درجه سانتیگراد است. نتیجه گیری: نتایج نشان داد که همه سطوح تنش های خشکی و شوری موجب افزایش و بهبود فعالیت آنزیم های آنتی اکسیدانی (کاتالاز و گایاکول پراکسیداز) و غیر آنزیمی (فلاونوئید کل) گل نرگس شد؛ اما تحت شرایط تنش خشکی و شوری، قطر گل، میزان کاروتنوئید و کلروفیل کل کاهش یافتند. همه محصولاتی که برای فروش آنلاین گل و گیاه در گُلسِتان موجود هستند درجه کیفی عالی داشته و با بهترین کیفیت تهیه میشوند. شما می توانید از این نخل در سایزها و قیمت های مختلف تهیه کنید. طبف خاصی از جانوران اعم از پرندگان ، پستانداران ، خزندگان ،حشرات و حتی میکروارگانیسم ها را در خود جای داده اند . گلهای اصلی و حقیقی بنت قنسول، ناچیز است و خیلی قابل توجه نیست- در واقع ترکیبی که ما خیلی به آن علاقمندیم، ترکیب برگچههای بزرگ متعددی است که دور گل را گرفته و گویی یک گل قرمز بزرگ را تشکیل داده است.

در برخی از موارد تولید کنندگان به دلیل نداشتن آگاهی لازم و یا عدم آموزش صحیح توسط کارشناس مربوطه، با مصرف بیش از حد، نامتناسب و ناهمگون با وضعیت رشدی گیاه، متحمل هزینههای بالا در خرید کودهای شیمیایی و یا تولید گیاهانی میشوند که، فاقد حداقل استاندارهای بازارپسندی است. معمولاً چنین محصولاتی فاقد استانداردهای لازم برای صادرات هم هستند. از نظر دسترسی و تنوع کودهای با کیفیت، محدودیت چندانی برای تأمین این محصولات در کشورمان وجود ندارد. وجود گلهایی زیبا در خانه رنگ و رویی تازه به خانهتان بخشیده و محیط را زیبا و باطراوت میکند. گفتنی است انواع دیگری از بگونیا وجود دارد که هر کدام در نوع خود زیبا هستند. غنچههای جانبی بین برگ مرحله اول و ساقه طویل شده وجود دارند و دارای مریستمهایی هستند که میتوانند تکثیر شوند و شاخهها و گلها را ایجاد نمایند. برخی شب بوها عمر کمی دارند و تنها یکبار آن هم در شب عید به گل مینشینند اما باقی آنها گیاهانی2 یا 3 ساله هیتند.

گیاهان زینتی مناطق گرمسیری در جدول

با افزایش تنش شوری و خشکی میزان پتاسیم برگ و سوخ کاهش یافت، ولی سدیم برگ و سوخ، با افزایش تنش ها به ویژه تنش شوری، افزایش یافت. امروزه تکثیر این گیاهان با استفاده از تکنیک کشت بافت به دلیل افزایش سرعت رشد و محصولی باکیفیت بالا در جهان و به ویژه در این شرکت صورت میگیرد. دستجانی فرهانی با اشاره به آخرین نمونه تولیدشده دانش بنیان میگوید: گیاه آبزی آکینودروس خانواده آکینو جزء گیاهان زینتی در خشکی و آبزی هستند، این گیاه به دلیل رشد کم و زمانبر بودن تکثیر آن با استفاده از تکنیک کشت بافت گیاهی انجام میگیرد. نخل زینتی اریکا در محیط های حاره ای و مرطوب رشد بسیار خوبی خواهد داشت ولی به دلیل سازگاری این گیاه، در فضاهای آپارتمانی و سربسته نیز می توان از آن نگهداری نمود.

انواع گیاهان زینتی

بدون تیماردهی(، غلظت های 2% 2/5 گرم کلرید سدیم در یک لیتر آب مقطر و2/5گرم کلرید کلسیم در یک لیتر آب مقطر5,75,1,1/5درصد دسی زیمنس بر متر کلرور سدیم و کلسیم( در قالب طرح کاملا تصادفی با چهار تکرار در گلخانه تحقیقاتی مرکز آموزش و مشاوره گل و گیاه شهرداری منطقه 2 تهران انجام شد. آزمایش به صورت فاکتوریل بر پایه طرح کاملا تصادفی با سه تکرار انجام شد. آزمایش در قالب اسپیلت پلات بر پایه طرح کاملا تصادفی با دو تیمار دی اکسید کربن (380 و 700 و 1050 پی پی ام) و شوری ( 0 و 150 و 300 میلی مولار) و سه تکرار بود. این در حالی است که غنی سازی با گازکربنیک، تا سطح 1050 پی پی ام توانست اثرات مضر ناشی از تنش شوری را کاهش دهد. بیشترین و کمترین قطر گل به ترتیب از تیمارهای شاهد و تنش خشکی 30 درصد ظرفیت زراعی همراه با شوری 60 میلی مولار بدست آمد.

تنش شوری در گیاهان زینتی با استفاده از تاثیر اسید هیومیک بوده است .تنشهای زنده و غیرزنده از جمله افزایش درصد نمکهای خاک و آب تهدید بزرگی برای کشاورزی می باشند.شوری یکی از مهمترین موانع تولید گیاهان زینتی در مناطق خشک و نیمه خشک جهان است که عملکرد گیاه رابه روشهای مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. هدف از تحقیق حاضر بررسی کاهش تنش شوری در گیاهان زینتی با استفاده از تاثیر اسید هیومیک بوده است .تنشهای زنده و غیرزنده از جمله افزایش درصد نمکهای خاک و آب تهدید بزرگی برای کشاورزی می باشند.شوری یکی از مهمترین موانع تولید گیاهان زینتی در مناطق خشک و نیمه خشک جهان است که عملکرد گیاه رابه روشهای مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. بر همین اساس اطلاع از نحوه صحیح کاربرد کودها در تولید گیاهان زینتی میتواند تأثیر شگفتانگیزی در تجارت گیاهان زینتی برای کشورمان به ارمغان بیاورد.

به طور کلی، نتایج نشان داد که کشت گل نرگس تا سطح رطوبتی 70 درصد ظرفیت زراعی و شوری آب آبیاری حدود 3 دسی زیمنس بر متر تاثیر منفی قابل توجهی بر عملکرد و کیفیت گیاه نداشت و قابل توصیه است. حدود 30 هزار گونه از آنها یافت شده و دهها هزار نوع پیوندی آن نیز به ثبت رسیده است. اعمال تیمار های خشکی و شوری حدود 4 ماه به طول انجامید و سپس صفات مورد نظر اندازه گیری شدند. به طوری که تیمار 60 میلی مولار کلرید سدیم همراه با 30 درصد ظرفیت زراعی باعث کاهش 72 درصدی کلروفیل کل نسبت به شاهد شد. اثر متقابل تنش های شوری و خشکی بر محتوای کلروفیل کل معنی دار و کاهشی بود.

گلهاي آن دوام زيادي داشته كه به همين دليل به نام Agreatum به معني هميشه جوان خوانده ميشود. تحت شرایط مناسب، گل اسپاتی فیلوم در اواخر تابستان نمایان شده و تا چندین هفته دوام خواهد آورد. با آبیاری مناسب، رطوبت بالا، و نور درخشان (اما غیرمستقیم) خورشید، میتوانید در طول سال چندین بار شاهد گلدهی بنفشه آفریقایی باشید. ترغیب کردن بروملیاد به گلدهی امر راحتی نیست، اما خوشبختانه گلهای جوان بروملیاد در اغلب اوقات تا چندین هفته و گاهی ماهها باقی مانده و در کنار برگهای زیبای خود، ترکیبی تماشایی خلق میکنند. بنت قنسول، در نهایت اقتدار بهعنوان محبوبترین و زیباترین گیاهان آپارتمانی در اغلب نقاط جهان شناخته میشود؛ نکته جالب این است که تقریبا تمام فروش این گیاه، در حوالی ایام کریسمس صورت میگیرد. از جمله گیاهان تولیدشده توسط این محققان؛ میتوان به گیاه ارکیده فلاموپسیس، گل محمدی، ونوس حشرهخوار، کاکتوس، آبزی آلترنانترا رینیکی، آبزی آکینودروس، آبزی پوگستمون هلفری، آبزی همیانتوسو آبزی مونت اشاره کرد که بیشتر محصولات با استفاده از تکنیک کشت بافت گیاهی تولید شده است.

انواع آپارتمانی ارکیده نگهداری خیلی سختی ندارند و میتوانید با کمی رسیدگی از پس آنها بر بیایید، بهطوریکه با رسیدگی مداوم و فراهم کردن شرایط مناسب برای آنها میتوانید همیشه یک گل فوقالعاده زیبا در خانه خود داشته باشید. این انواع مختلف، قیمتهای متنوعی را نیز برای گیاهان تراریوم و گلدانهای آن به وجود آوردهاند و سبب تنوع آن شدهاند. از این رو توسعه روش هایی که منجر به کنترل اثرات آن می شود،امروزه مورد توجه بسیاری از پژوهشگران قرار گرفته است. یکی از مهمترین خواص بذر گشنیز زینتی دارویی بودن آن است.

این گیاهان هم مانند گیاهان آب شور در انواع و اقسام مختلف دیده میشوند. مثل گیاه محبوب این روزها «زاموفیلیا» که مدل سیاه آن در همین بازار از سایز کوچک ۵۰۰ هزارتومانی آغاز و در سایزهای بزرگتر به چند میلیون تومان هم میرسد ولی همین گیاه در سایزهای بزرگتر و با شکلدهی و قرارگرفتن در گلدانهای سنگی بزرگ به مبالغی ۴۰ تا ۷۰ میلیون تومانی فروخته میشوند. پس از کودتای ۱۲۹۹ و تصرف آن توسط خاندان پهلوی ساختمانهای متعددی در آن ساخته شدند که بالغ بر ۱۸ کاخ در ابعاد مختلف میشوند. 1-قطعه اي از اپيدرم فوقاني پياز كه صورتي رنگ است بطوري كه از پارانشيم ذخيره اي به آن نچسبد جدا كرده و در روي لام تميز قرار دهيد. نویسندهای به نام Susan Orlean در کتاب خود تحت عنوان “دزد ارکیده”، تصویری از یک شوی ارکیدهها رسم کرده و انواع مختلف رنگ و طرح این گل را بیان میکند.

گیاهان زینتی کوچک

نرگس شهلا گیاهی سوخ دار و چندساله است که از آن به عنوان گل شاخه بریده، باغچه ای و گلدانی استفاده می شود. نحوه تکثیر: ساده ترین روش تکثیر فیتونیا، تکثیر از طریق قلمه آن است، کافیست در اوایل فصل بهار و یا تابستان قلمه هایی به اندازه ۸ سانتی متر با استفاده از یک چاقوی تیر از گیاه جدا کنید توجه داشته باشید قلمه ای که از گیاه اصلی جدا می کنید حتما باید حاوی ۲ گره و ۲ الی ۳ برگ باشد، بعد از آن انتهای قلمه پودر هورمون ریشه زایی آغشته کنید سپس قلمه ها را در گلدانی مناسب با مخلوط کمپوست و کوکو پیت قرار دهید و کمی هم خاک آن را مرطوب کنید سپس روی گلدان ها را با کیسه پلاستیکی بپوشانید و در مکانی مناسب در دمای ۲۰ درجه سانتی گراد قرار دهید. موارد استفاده دیگر از این گل جذاب دیزاین دکوراسیون داخلی و بیرونی و یکی از اعضای گل و گیاه زینتی و آپارتمانی هم می باشد که یک فضایی زیبا و چشم نواز را به فضا می بخشد.

گیاهان زینتی طلایی

از اواخر زمستان تا اوائل تابستان گل دارند. در کنار گیاه سرخس شاخ گوزنی، انواع گونه های سرخس با برگ های مختلف و رنگ های متنوع از سبز کم رنگ تا سبز تیره در دسترس قرار دارند. امروزه کمبود منابع آب شیرین، کشاورزی را با چالشهای بزرگ مدیریتی و استفاده از پسابهای کم کیفیت و آب شور رو به رو کرده که این امر سبب کاهش صفات رشدی بسیاری از گیاهان حساس شده است؛ به همین دلیل شناخت واکنش گیاهان به شوری از اهمیت خاصی برخوردار است.در سالهای اخیر برخی از گیاهان دارویی به علت مقاومت به تنشهای محیطی به خصوص شوری و خشکی و اشتغالزا بودن مورد توجه بسیاری از تولید کنندگان گلهای زینتی، کشاورزان و به خصوص طراحان فضای سبز شهری قرار گرفته است.

پنجمین کنگره ملی و بینالمللی گل و گیاهان زینتی با هدف انتقال تجارب و ایجاد شبکه همکاری محققان و تولیدکنندگان این حوزه و فعال کردن ظرفیت شرکتهای دانشبنیان در این زمینه، ۲۲ تا ۲۴ شهریور ماه به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار میشود. بگونیای گلدار علاوهبر جایگیری در بین زیباترین گل های آپارتمانی معمولا بهعنوان گیاه بیرونی (مناسب کاشت خارج از محیط داخلی خانه) نیز تلقی میشود، اما خبر خوب این است که این گیاه گلدار زیبا تمام ویژگیهای یک گیاه آپارتمانی مناسب را نیز دارد! گلهای آن نیز به شکل برگچههای نوک تیز زیبا از دل این جام رشد میکنند. یافته ها: نتایج نشان داد اثر تنش های خشکی و شوری و اثر متقابل آن ها بر تعداد گل معنی دار نبود؛ ولی این تنش ها سبب کاهش قطر گل شدند. براین اساس در شاهد تنش شوری و در غلظت 1050 پی پی ام دی اکسید کربن، وزن خشک اندام هوایی و ارتفاع ساقه برابر 46 و 38 درصد افزایش یافت.